27 grudnia 2012

MXR Bass Innovation - efekty do basu
Od początku 1970 roku firma MXR konstruuje i ulepsza efekty do gitar i gitar basowych.  Dla basistów została stworzona linia  dedykowanych efektów o nazwie „MXR Bass Innovations”. 
Przedstawiamy produkty z jej oferty:

 MXR Bass Compressor M87 oparty jest na klasycznej konstrukcji kompresora jaki znajdziemy w każdym prawdziwym studio, ale  mieści się  w obudowie wielkości małego efektu podłogowego. Jego zaletą jest to, ze mimo prostej budowy posiada szeroki wachlarz możliwości dostrajania dźwięku, od subtelnej  i dyskretnej pracy  do twardej, „zgniatajacej” kompresji. MXR Bass Compressor, dzięki temu czemu pracuje w pełnym zakresie dynamicznym, wskazania jego pracy są widoczne, a regulacja intuicyjna i prosta.

 MXR Envelope Filter Bass M82 jest w 100% analogowym stomp box’em, generującym i filtrującym charakterystyczne dla basu częstotliwości. Pokrętła Dry i Effect dają możliwość kontroli głośności i nasycenia czystego sygnału i sygnału przetworzonego. Pokrętła Decay  i Q umożliwiają kształtowanie czułości filtra a gałka Sensitivity pozwala na dostosowanie siły ataku, jak również dostrojenie czułości  efektu do instrumentów pasywnych lub aktywnych.  Użyte obwody zasilania są odporne na przepięcia lub odwrotną  polaryzację, wbudowany jest przełącznik true-bypass, by sygnał przy wyłączonym urządzeniu nie był „obcinany”. 

MXR Bass Octave DeluxeM288  to pełny analog, wyposażony w przełącznik true-bypass, który oferuje dwa niezależne tryby oktawy (Growl i Grith), które mogą być używane jednocześnie lub osobno. Gałka Dry pozwala miksować sygnał czysty i przetworzonym, dając nam niesamowite możliwości kreacji brzmienia. ) a przełącznik Mid + pozwala na podbicie średnich częstotliwości (400Hz lub 850Hz) aż o 14dB aby brzmienie z dodaną oktawą było nadal słyszalne w miksie. 

 El Grande Bass Fuzz M182 jest wszechstronnym i „brutalnym” fuzz’em, którego konstrukcja oparta została na klasycznym projekcie fuzz’70. Obwód ten został ponownie dostrojony – ma więcej dołu, ponadto dodano przełącznik, który zapewnia dodatkowo do 15 dB „monstrualnego” basu, dla którego możemy ustalić zakres pomiędzy 87Hz - 113Hz – można to zrobić małym potencjometrem ukrytym wewnątrz obudowy. Trzy potencjometry na zewnątrz-Volume, Tone i Fuzz- pozwalają ustawić własne brzmienie z precyzją, aby gitara basowa zabrzmiała jeszcze mocniej. 

 MXR Bass DI+M80 posiada wszystkie niezbędne atrybuty by stać się podstawowym preampem/di-boxem do nagrywania i do użytkowania live na koncertach. Tonalnie, dzięki M80 można uzyskać chyba wszystkie palety brzmień, od ciepła i przejrzystości aż do potężnego „grzmienia” basu. Wystarczy włączyć przełącznik „Color” i uzyskujemy  preset LOW END EQ, a następnie możemy dostosować swój ton za pomocą trzech kontrolerów EQ. Sekcja „distortion” jest w pełni edytowalna i możemy ustalić jej proporcję w stosunku do sygnału czystego. Regulowana bramka (noise gate)  jest łatwa w ustawieniu i wycina szumy i przydźwięki.
Wyjście XLR i równoległe jack 1/4 " oraz wyjście Phantom Power Switch, czynią z tego efektu doskonałe i uniwersalne  narzędzie dla wszystkich basistów.

 
 MXR Bass Blow Torch M181 Zastosowano tu moduł overdrive skupiony  w średnich częstotliwościach, dlatego Blow Torch pozwala utrzymać niskie potężne brzmienie i naturalny charakter „góry” pasma, podczas gdy zniekształcony „środek” będzie skutecznie słyszalny w miksie i podniesie dynamikę całości. Dodatkowo zainstalowano aktywny 3-zakresowy EQ z 3-pozycyjnym przesuwanym przełącznikiem (mid-switch), natomiast pokrętło Blend pozwala miksować proporcje sygnału zniekształconego i podstawowego. Prawdziwy układ bypass hardware to kolejny atut tego efektu, przeznaczonego dla basistów, szukających nowych rozwiązań na scenę i do studia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz